AnglerEarlyBirdBlackLakeButterfieldOgdensburgBonaparteWaddingtonMorristownTOTALS
Allen Kieth








Bell Michael
4.44






Capella Tyler
14.51
19.36




Duprey Donnie
4.816.1820.12




Durant Guy10.185.1712.9216.63




Garlock Dick
12.05
20.16




Gibbs Eric17.305.457.298.74




Gibbons Scott7.71







Gibson James
11.147.58





Hazen Scott








Kirkbride Doug
13.209.3915.82




Marceau Bob
5.76
18.08




Moore James12.0112.7610.4515.94




Morrill Fred15.5910.749.0713.65




Narrow John17.854.777.6017.40




Palmer Corey15.734.556.71





Paradis Brad
11.73






Phelix Jenifer
7.757.10





Roach Christopher9.455.0612.969.62




Roach Angela
0






Dallas, Shannon
10.036.188.94




Robla Johnathan








Tessmer Eric16.488.10
0.00




Piercey Drew
5.976.6518.83




Moore Ed

11.69





Steve

Garabrant




14.74







































































































































2019 Fed Schedule


June 30 - Black Lake

July 27 - Butterfield

August 10 - St. Lawrence River - Ogdensburg

August 25 - Lake Bonaparte

September 14 - St. Lawrence River - Waddington

September 28 - St. Lawrence River - Morristown
Early Bird - October 12, 2019 - TBD

2019 Tournament Point Results


AnglerEarlyBirdBlackLakeButterfieldOgdensburgBonaparteWaddingtonMorristownTOTALS
Allen Kieth








Bell Michael
180






Capella Tyler
200
198




Duprey Donnie
183191199




Durant Guy194185199194




Garlock Dick
197
200




Gibbs Eric199186193185




Gibbons Scott








Gibson James
195194





Hazen Scott








Kirkbride Doug
199196192




Marceau Bob
187
196




Moore James195198197193




Morrill Fred196194195190




Narrow John200182192195




Palmer Corey197181189





Paradis Brad
196






Phelix Jenifer
189190





Roach Christopher193184200187




Roach Angela
179






Shannon Dallas
193187186




Robla Johnathan








Tessmer Eric198190
183




Piercey Drew
188188197




Moore Ed
198






McCrae Cody

186





Steve 

Garabrant




191





























































































































Northern ny bassmasters ii federated club
​-Director:  James Moore



Team Trail & Federated Club

Northern NY Bassmasters Club

2019 AngLer Of the Year Weights


Director Contact Info:

James Moore

(Home) 315-287-7995
(Cell) 315-854-1991

Email: moore_hunter@hotmail.com

​The Northern New York Jr. Bassmasters is looking for boaters to help out for tournaments in the 2019 season. There are many kids on a waiting list and they need boats/ volunteers in order to get more kids out to fish. If you are interested please reach out to the President of this club James Moore. 
Tournaments: June 23 - Black Lake , July 21 - Lisbon Beach, Aug 4 - TBD, & Sept. 8 - Ogdensburg

NNY Bassmasters II Federated Club Angler of the year history

2018 - Doug Kirkbride

2017 - Jessie Spellicy


2016 - Doug Kirkbride

2015 - Tyler Capella

2014- Chuck Roach

2013 - Brad Paradis


2012 - Corey Palmer


2011- Chris Roach


2010 - Doug Kirkbride


2009 - Brad Paradis


2008 - Corey Palmer


2007- James Moore